Wielka gratka dla czytelników - Jakub Małecki w PWSZ w Tarnowie!
access_time 2018-03-12 05:18:00
Jakub Małecki – jeden z najbardziej popularnych i utalentowanych pisarzy polskich młodego pokolenia spotka się z czytelnikami w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Autor głośnego „Dygotu”, czy ostatnio wydanej „Rdzy” przyjedzie do Tarnowa na zaproszenie Zakładu Filologii Polskiej Instytutu Humanistycznego oraz Studenckiego Koła Naukowego Polonistów 20 marca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11, wstęp jest wolny.

- Zapraszamy wszystkich miłośników literatury i talentu Jakuba Małeckiego. Spotkanie będzie mieć charakter rozmowy, którą poprowadzą prof. Teresa Wilkoń oraz studenci filologii polskiej: Maria Łazarz oraz Jakub Kotul – zapowiada Piotr Boruch ze SKN Polonistów PWSZ.

Jakub Małecki – urodzony w 1982 roku w miejscowości Koło – pisarz, tłumacz z języka angielskiego, laureat stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek Zespołu Literackiego Studia Munka. Debiutował na łamach czasopisma Science Fiction, Fantasy i Horror opowiadaniem pt. Dłonie.

Kolejne opowiadania J. Małeckiego ukazywały się między innymi w Nowej Fantastyce, Lśnieniu czy miesięczniku Znak, a także w licznych antologiach (Herosi, Pożądanie, 11 Cięć z Grahamem Mastertonem). W 2008 roku nakładem wydawnictwa Red Horse ukazały się dwie jego pierwsze książki Błędy i Przemytnik cudu. W przeszłości autor współpracował także z wydawnictwami Powergraph (zbiór opowiadań Zaksięgowani oraz powieść W odbiciu) oraz W.A.B. (powieści Dżozef i Odwrotniak). Od kilku lat związany jest z Wydawnictwem Sine Qua Non, w którym ukazały się trzy jego najnowsze i jednocześnie najgłośniejsze książki: Dygot, Ślady, Rdza, a także kilka pozycji, które przetłumaczył z języka angielskiego.

Jakub Małecki jest laureatem licznych nagród literackich m. in. Złotego Wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego czy nagrody Śląkfa. Nominowany był do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Poznańskiej Nagrody Literackiej i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2017 roku otrzymał nominację do literackiej nagrody Nike za książkę Ślady.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A