"Wszystko o kobietach" - spektakl w CSM
access_time 2018-03-13 04:57:00
Spektakl "Wszystko o kobietach" obejrzeli widzowie w Centrum Sztuki Mościce. "Wszystko o kobietach" to napisana z matematyczną precyzją sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Trzy aktorki - piętnaście bohaterek. Na pozór różni je wszystko – wiek, zawód, wygląd. Jednak ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie przeplatają się ze sobą pokazując złożoną, intrygującą przestrzeń kobiecego świata. Świata pełnego niedopowiedzeń i bolesnych wyznań, tajemnic i plotek, wzruszeń i fantastycznego humoru. Aby powiedzieć także co nieco nie tylko... o kobietach.

Bohaterki spektaklu: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola, żywotne pensjonariuszki Domu Seniora - wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich. Spektakl tętni humorem, poruszając jednocześnie tak ważne tematy jak przyjaźń, lojalność, zaufanie i pragnienie miłości.

Autorem sztuki jest Miro Gavran - współczesny pisarz chorwacki, laureat prestiżowej nagrody „Central European Time” dla najlepszego dramatopisarza Europy Środkowej.

Fot. Przemysław Sroka

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A