Dni Frankofonii 2018 od dziś w PWSZ w Tarnowie
access_time 2018-03-20 04:31:00
Niezwykle bogaty program złożony z m.in. prezentacji, wykładów, konkursów, a nawet wirtualnych spacerów i wideokonferencji ze studentami z Uniwersytetu w Nantes przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Frankofonii. Ciesząca się dużą popularnością i uznaniem tarnowian impreza przygotowywana przez uczelnianych romanistów potrwa cztery dni i odbędzie w dniach 20-23 marca.

- Na te szczególne dni przygotowaliśmy sporo atrakcji. Już we wtorek, 20 marca – a więc jeszcze przed oficjalnym otwarciem tegorocznej edycji Dni, miłośnicy języka francuskiego i kultury francuskiego obszaru językowego będą mogli towarzyszyć studentom filologii w spotkaniu wideokonferencyjnym ze studentami z Uniwersytetu w Nantes - zapowiada mgr Małgorzata Pociecha, jedna ze współorganizatorek imprezy.

Oficjalne rozpoczęcie tegorocznych Dni Frankofonii odbędzie się w środę, 21 marca w Auli PWSZ (sala C 017) o godzinie 9.30. Tego dnia uczestnicy będą mogli udać się na wirtualny spacer po Paryżu, a także wziąć udział w warsztatach poświęconych jednemu z regionów Francji – Owerni. Te ostatnie poprowadzi Carine Debarges-Dusza, Francuzka mieszkająca w Polsce od wielu już lat.

– Warto poznać Owernię, choć nie jest to region bardzo znany. Jako ciekawostkę powiem, że w Owerni mamy wulkany, a ponadto u nas produkuje się najlepsze sery – przekonuje.

Kulminacją wydarzeń zaplanowanych na środę będzie konkurs Francja wczoraj i dziś, w którym wezmą udział licealiści oraz studenci.

Na czwartek zaplanowano z kolei m.in. kolejne „wirtualne spacery”, blok zabaw i konkursów przygotowany przez studentów oraz warsztaty. - O wykorzystaniu języka francuskiego dla potrzeb zawodowych opowie dr Grzegorz Markowski – zapowiada Małgorzata Pociecha.

Ostatnie akordy tegorocznej edycji Dni Frankofonii zaplanowano na piątek, 23 marca. Tego dnia odbędzie się kolejny konkurs - tym razem dla gimnazjalistów, organizowany wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie, a także warsztaty poświęcone frankofońskim baśniom.

Niezwykle ciekawie zapowiada się także spotkanie z Roselyne Marty, attachee ds współpracy językowej Ambasady Francji w Polsce.

Komentarze...