Dzień Otwarty PWSZ w Tarnowie
access_time 2018-04-20 04:18:00
Kilkanaście punktów informacyjnych, zwiedzanie Uczelni, wykłady, pokazy, gry i zabawy, a nawet darmowe badania – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie z okazji Dnia Otwartego 2018. Społeczność akademicka zaprasza w tym roku uczniów ze szkół Tarnowa i regionu w piątek, 20 kwietnia, w godzinach od 9 do 14.

Myśli tysięcy tegorocznych maturzystów krążą już wokół maja i czekającego ich wtedy egzaminu dojrzałości. Dla większości uczniów matura jest końcem zaledwie jednego etapu kształcenia, który umożliwia rozpoczęcie kolejnego – studiów wyższych. Aby ułatwić im podjęcie tej trudnej i bardzo ważnej decyzji najchętniej wybierana wyższa szkoła zawodowa w Polsce otwiera na jeden dzień swoje podwoje.

- W cyfrowym świecie dostęp do informacji jest dużo łatwiejszy i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bez wychodzenia z domu, korzystając z internetu, można zdobyć większość informacji o każdej niemal uczelni na świecie. Z drugiej jednak strony - wejście na teren kampusu, rozmowa z wykładowcami i studentami, zwiedzanie sal, laboratoriów, biblioteki, czy hali sportowej i basenu – stanowi wartość nie do przecenienia. Tym bardziej, że nasz kampus nie bez przyczyny uważany jest za jeden z najpiękniejszych w kraju. Chcemy się nim zatem pochwalić, zachęcając młodych do przyjścia do nas na studia – mówi Piotr Kopa, rzecznik PWSZ w Tarnowie.

Tarnowska uczelnia, która w tym roku świętuje jubileusz 20-lecia istnienia, ma dużo więcej „asów w rękawie”. Po dwudziestu latach w ramach PWSZ działa bowiem sześć instytutów oferujących aż 20 kierunków i 32 specjalności w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także podyplomowych. Co niezwykle ważne, nauka odbywa się w ramach tzw. „praktycznych profili kształcenia” co oznacza dłuższe niż zwykle, nawet półroczne praktyki zawodowe.

Uczelnia oferuje komfortowe warunki studiowania, rozbudowany system stypendialny, możliwość udziału w programie płatnych praktyk, miejsca w akademiku oraz szereg innych możliwości twórczego spędzania czasu poza zajęciami.

W PWSZ działa kilkadziesiąt organizacji studenckich, w tym najliczniejsza - Klub Uczelniany AZS PWSZ. Warto podkreślić, że jego zawodnikami są medaliści mistrzostw Świata, Europy, Polski a nawet Igrzysk Paraolimpijskich. Dzięki sukcesom osiągniętym przez sportowców w ostatnim sezonie, tarnowska Uczelnia po raz pierwszy historii wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski wśród wszystkich publicznych wyższych szkół zawodowych.

- Dla wielu młodych ludzi niezwykle ważna jest możliwość kontynuowania kariery sportowej podczas studiów i łączenia jej z nauką. U nas jest to oczywiście możliwe, działamy w ramach kilkunastu sekcji korzystając z najnowocześniejszego kompleksu sportowego w regionie – zachęca Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

Dzień Otwarty 2018 w PWSZ w Tarnowie odbędzie się w tym roku w piątek, 20 kwietnia. Szczegóły wszystkich atrakcji dostępne są w dołączonym programie wydarzenia oraz na stronie internetowej Uczelni. Serdecznie zapraszamy!

Komentarze...