Uwaga na utrunienia na Spokojnej
access_time 2018-04-12 04:45:00
Od dziś do soboty 14 kwietnia, zmieniona będzie organizacja ruchu na ulicy Spokojnej. Północny wlot skrzyżowania Spokojnej z ulicą Krzyską będzie zamknięty, a dla kierowców wyznaczony zostanie objazd.

Zmiany są związane z przebudową Spokojnej, rozpoczętą w lutym. Zakończyły się już prace przygotowawcze i rozbiórkowe, 12 kwietnia wykonawca rozpocznie przebudowę wodociągu, gazociągu i kabla średniego napięcia pod jezdnią ulicy Krzyskiej, w rejonie skrzyżowania. Stąd konieczność zamknięcia wjazdu z Krzyskiej na Spokojną, od strony autostrady.

Objazd dla samochodów osobowych poprowadzi Spokojną, Nowodąbrowską, Jaracza i Krzyską, a dla pojazdów ważących powyżej 3,5 tony – przez Spokojną, Błonie, al. Jana Pawła II, drogą krajową 73 oraz Nowodąbrowską, Wiśniową i Krzyską.

Ulica Spokojna zostanie poszerzona. Na całej jej długości powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Dzięki temu po przebudowie Spokojnej i Elektrycznej powstanie czteropasmowa arteria, która znacznie skróci i ułatwi przejazd przez miasto. Koszt prac, wykonywanych przez wyłonioną w przetargu firmę Strabag wynosi ponad 19,1 miliona złotych, z czego 10 milionów pochodzi z unijnej dotacji.

Przez cały czas trwania remontu ulica Spokojna będzie przejezdna w obu kierunkach. Jeżeli okresowo zajdzie konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego, za kierowanie nim odpowiedzialni będą przeszkoleni i uprawnieni pracownicy, którzy dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia i poprawić przepustowość ruchu.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Spokojnej zostaną wprowadzone 15 kwietnia i będą obowiązywać do 7 maja. W tym etapie nie przewiduje się objazdów. Przejazd będzie utrzymany istniejącą jezdnią.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A