Nowy chodnik i zatoczka w Lisiej Górze
access_time 2018-04-27 05:58:00
Gmina Lisia Góra otrzymała właśnie z Zarządu Województwa Małopolskiego dotację w wysokości ok. 200 tys. zł. To środki, które wykorzystane zostaną na budowę chodnika, zatoki autobusowej oraz zatoki parkingowej w Lisiej Górze przy drodze wojewódzkiej nr 984.

– Fundusze, które pozyskaliśmy pokrywają połowę kosztów inwestycji, pozostałe środki desygnowaliśmy z budżetu gminy – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

Budowany chodnik połączy ulicę Południową z zatoką autobusową oraz przejściem dla pieszych. Inwestycja stanowi kolejny etap budowy chodnika biegnącego wzdłuż drogi od strony zachodniej. Przypomnijmy, że chodnik po wschodniej stronie ulicy jest już wybudowany.

Z kolei zatoka autobusowa zlokalizowana będzie tuż przy – największej w gminie – szkole. Ze względu na oddzielne pasy znakomicie rozwiąże ruch pieszych, samochodów oraz autobusów w okolicy szkoły. – To bardzo ruchliwa droga. Duży tu ruch samochodowy oraz ruch pieszych, w tym dzieci. Chodnik i zatoka autobusowa wydatnie podniosą poziom bezpieczeństwa i komfort wszystkich użytkowników drogi – mówi wójt Mikuła. – Nie bez znaczenia jest też fakt, że na plus zmieni się estetyka tego miejsca.  

Komentarze...