Radni nie chcieli kupić części Owintaru
access_time 2018-04-25 07:12:00
Rada Miejska nie podjęła uchwały zwiększającej budżet miasta Tarnowa. Taka decyzja sprawia, że miasto nie ma przesłanek budżetowych do dalszej analizy przedstawionej oferty pierwokupu terenu zlokalizowanego przy ul. Krakowskiej 46.

Teren o wielkości 28 arów położony jest na terenie dawnego Owintaru, na wprost kościoła Misjonarzy. Aby miasto mogło rozważać decyzję o ewentualnym jego zakupie konieczna było po pierwsze zwiększenie budżetu miasta Tarnowa o 3 950 000 zł, a po drugie dodatkowa wieloaspektowa analiza możliwej do przeprowadzenia transakcji wynikającej ze złożonej oferty, związana chociażby z hipoteką, czy umowami z najemcami lokali. Zarówno radni miejscy, jak i prezydent Tarnowa w rozmowach nt. szans i zagrożeń, jakie niesie ze sobą decyzja o zakupie terenu zwracali uwagę, iż trzeba zachować ostrożność.

– Moja rekomendacja jest stanowcza i jednoznaczna – daleko posunięta ostrożność. W tej sprawie należy zachować wszelkie niezbędne elementy ostrożnej i pogłębionej analizy zanim zapadnie ostateczna decyzja. Przed podjęciem decyzji o zakupie musimy dostać wszystkie informacje – mówił Roman Ciepiela, pytany przez radnych o swoje zdanie na ten temat. Tę sprawę trzeba dokładnie rozważyć, dlatego dziś się spotykamy i ze sobą rozmawiamy – dodaje.

Ostatecznie radni nie wyrazili zgody na zwiększenie budżetu. Przeciwko uchwale głosowało 14 radnych, czterech wstrzymało się od głosu.

Fot. Google Maps

Komentarze...