Weekend majowy na drogach - wzmożone kontrole policji
access_time 2018-05-01 07:35:00
Rozpoczął się długi majowy weekend. Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach. Policja apeluje, aby zadbać o bezpieczeństwo w czasie podróży.

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się majowego weekend, a już na drogach regionu tarnowscy policjanci odnotowali dwa wypadki. Dodatkowo w rejestrach zapisało się 16 kolizji, zatrzymano 11 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie w Dąbrówce Tuchowskiej. Na łuku drogi kierująca samochodem osobowym fiat, 30-letnia mieszkanka Tarnowa nie zapanowała nad swoim pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzysta, 60-letnim mieszkańcem powiatu tarnowskiego. Prędkość pojazdu była tak duża, że samochód uderzeniu w rowerzystę, następnie złamał znak drogowy, uderzył w skarpę, a następnie ponownie wrócił na drogę uderzając w inny samochód osobowy, który zatrzymał się widząc całe zdarzenie. W wypadku urazu nogi oraz głowy doznał rowerzysta, który został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę (29.04) w południe, w Skrzyszowie. W rejonie kościoła, 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego potrącił 12-letnią dziewczynkę, również mieszkankę powiatu tarnowskiego, która wbiegła bezpośrednio przed jego pojazd. W wyniku potrącenia dwunastolatka przewróciła się i uskarżała się na ból nogi. Została przewieziona do tarnowskiego szpitala, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy. W wyniku tego zdarzenia dziewczynka złamała kości stopy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tylko w weekend tarnowscy policjanci angażowani byli do 16 kolizji, zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

W dalszym ciągu policja apeluje o rozsądek i rozwagę przy poruszaniu się na drogach regionu. Policjanci nie tylko będą kontrolować prędkość, ale zwracać uwagę na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Weekend majowy trwa, a tarnowscy policjanci będą kontrolować prędkość przy użyciu laserowych mierników prędkości oraz nieoznakowanych radiowozów.

Komentarze...