„Misyjne Święto Dzieci”
access_time 2018-05-05 07:00:00
Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom wraz z Przyjaciółmi już po raz 8. organizuje Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób. Dnia 20. maja o godzinie 15.00 na terenie Muzeum Etnograficznego (przy ul. Krakowska 10) rozpocznie się wielkie misyjne świętowanie!

Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji, których głównym elementem jest zdobywanie sprawności „Indeksu Małego Misjonarza”. Mali odkrywcy będą musieli wykonać wiele zadań: przejść przez afrykański busz, oswoić lwa, żyrafę oraz słonia, przenieść kosz na głowie, złowić rybkę, wykonać afrykańską biżuterię, a także odbyć szybką podróż dookoła świata i odgadnąć ciekawostki o różnych państwach! Dużo śmiechu i dobra zabawa – gwarantowane!

Mile widziani są dziadkowie z wnuczętami, rodzice ze swoimi pociechami, grupy parafialne (ogniska misyjne, dzieci z Papieskiego Dzieła Pomocy Dzieciom, dziewczynki z Dziewczęcej służby Maryjnej, ministrantów, kolędników misyjnych w swoich strojach). Niech na jedno popołudnie dzieci zawładną terenem muzeum! W każdym zakątku Muzeum Etnograficznym wyrośnie chatka charakterystyczna dla poszczególnych kontynentu. Najmłodsi będą mogli poznać realia życia swoich rówieśników z Azji, Ameryki oraz Afryki. Usłyszą historię z misji w Kamerunie i Boliwii, dzięki zaproszonym misjonarzom! Każdy będzie miał też szansę zaprezentować swój talent! Na godzinę zostanie przekazany mikrofon i scena najmłodszym, by uświetnili to święto swoim występem!

Misyjne Święto Dzieci to także okazja do podsumowania projektu „Missao: Amazonia” Stowarzyszenia IM2 oraz do aktywnej misyjnej ewangelizacji. Inicjatywa Młodzi Misjom zrzesza grupę młodych ludzi, którym nie jest obojętny wymiar misyjny Kościoła. Organizują spotkania z dziećmi oraz młodzieżą, uwrażliwiają ich na potrzeby rówieśników oraz realia życia na innym kontynencie. Dzięki temu wzbudzają w nich troskę o świat i drugiego człowieka. Z działalnością animacyjną wiąże się także konkretna pomoc materialna. Wysłanych zostało kilka kontenerów, z których dary posłużyły placówkom szpitalnym i szkołom w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie. Zebrane zostały finanse na zakup wielu potrzebnych materiałów do budowy misji lub koniecznych w prowadzeniu ewangelizacji.

Projekt „Missao: Amazonia” opierał się na zebraniu środków finansowych, by przy świetlicy parafialnej wybudować zaplecze kuchenne oraz zakupić nagłośnienie. Nazwa projektu pochodzi od lokalizacji parafii. W małej wiosce nieopodal Amazonki pracuje ks. Kazimierz Skórski. To dzięki niemu najmłodsi znajdują tam schronienie, posiłek i możliwość rozwoju. Zwieńczeniem dwuletniego projektu będzie wyjazd trzech wolontariuszek wraz z księdzem Piotrem Boracą w dżunglę Amazonii. Przez miesiąc sprawdzą czym charakteryzuje się praca w tych terenach, czym na co dzień trudni się misjonarz w Brazylii, a także będą mieć okazję do rozeznania swojego misyjnego powołania.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie! 

Komentarze...