Dzieci z Miechowa pojadą na Mistrzostwa Świata
access_time 2018-05-07 02:30:00
Zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, na których wybrana została reprezentacja Polski na VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Wśród kadrowiczów są dwaj zawodnicy FC Miechów, podopieczni placówki opiekuńczo-wychowawczej w Miechowie. – Poziom był bardzo wysoki, po turnieju byłem bardzo zmęczony, to naprawdę ogromny wysiłek, ale było super – mówi jeden z nich.

Blisko 400 dziewcząt i chłopców z 40 drużyn z domów dziecka z całej Polski zaprezentowało w minioną sobotę swoje umiejętności piłkarskie na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie. Po zaciętej walce złote medale powędrowały do drużyny Sternik Szczecin – Mistrzów Polski 2018, Wicemistrzami Polski 2018 zostali zawodnicy Wioski Dziecięcej Karlino, a tytuł II Wicemistrzów przypadł zespołowi DB Team Więcbork.

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów gali finałowej Mistrzostw było ogłoszenie składu reprezentacji Polski, wybranej z najlepszych zawodników turnieju. Zagra ona w biało-czerwonych barwach podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się w dn. 28-29 lipca b.r. na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przed polskimi zawodnikami trudne zadanie – będą bronić zdobytego przez reprezentację rok temu tytułu II Wicemistrzów Świata.

Zawodnikami, którzy wybiegną na murawę stadionu Legii z flagą Polski na piersiach są m.in. Marcin Zielonka i Adam Trebus z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Miechowie.

– Na Mistrzostwach Polski wraz z drużyną zajęliśmy ostatecznie czwarte miejsce. Był bardzo wysoki poziom, byłem bardzo zmęczony po turnieju, to naprawdę ogromny wysiłek – relacjonuje Adam Trebus i zaraz dodaje: - Ale było super, bardzo fajna atmosfera. Cieszę się, że dostałem się do kadry narodowej. Wszyscy dogadujemy się świetnie, szybko się poznaliśmy. Mam nadzieję, że zostanę wybrany i zagram na Mistrzostwach Świata w lipcu na stadionie Legii – mówi podopieczny z Miechowa.

Organizatorem Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Sponsorem głównym Mistrzostw jest Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, a zarazem sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej.

- Ogromnie cieszymy się, że dzięki wydarzeniu wspieranemu przez Jeronimo Martins Polska, tak wielu młodych piłkarzy odkrywa swoje talenty. Udział w rozgrywkach może być dla nich przepustką do spełnienia kolejnych sportowych i prywatnych marzeń – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Sponsorami wydarzenia są firmy Cosmedica, Wratislavia-BIOdiesel i Nova. Partnerem strategicznym turniejów jest m.st. Warszawa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat nad wydarzeniami objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport i Polska Agencja Prasowa. Turnieje wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial.

Komentarze...