Nadchodzą tropikalne upały
access_time 2018-08-08 07:50:00
Przed nami kolejna fala upałów. Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, od dziś temperatura może w ciągu dnia osiągać od 30 do 34 stopni Celsjusza.

Wydane przez synoptyków ostrzeżenie drugiego stopnia, w trzystopniowej skali, obejmuje niemal całą Małopolskę, z wyjątkiem powiatu tatrzańskiego i ma obowiązywać aż do piątkowego wieczoru. Według prognoz, temperatura maksymalna w dzień ma wynosić od 30 do 34 stopni Celsjusza, a w nocy – od 18 do 21 stopni. Ochłodzenia można się spodziewać w piątek, późnym wieczorem.

Patrole tarnowskiej Straży Miejskiej mają i będą mieć na wyposażeniu butelki wody dla osób potrzebujących, a na placu Sobieskiego i przy placu zabaw w Parku Strzeleckim rozstawione zostaną kurtyny wodne. Woda w butelkach jest też wystawiana w budynkach Urzędu Miasta Tarnowa najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców.

Wydział Bezpieczeństwa Publicznego UMT przypomina, że w czasie upałów należy nawadniać organizm, ograniczyć czas przebywania na słońcu, pamiętać o nakryciu głowy, stosować kremy z wysokimi filtrami oraz unikać alkoholu. Szczególnie narażone na działanie wysokiej temperatury są osoby chore, starsze, dzieci i kobiety w ciąży. Należy również zadbać o zwierzęta, u których także może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Komentarze...