25-lecie Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza
access_time 2018-09-17 15:30:00
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie obchodził 25 rocznicę powstania. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, około 100 pracowników otrzymało odznaczenia prezydenckie, ministerialne oraz te przyznawane przez samą placówkę. W czasie uroczystości szpital otrzymał również, oficjalnie zdobyty kilka dni wcześniej, Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia.

Nasz szpital od 25 lat pomaga w powrocie do zdrowia wielu tysiącom pacjentów. Jest jedną z najważniejszych placówek służby zdrowia w regionie, która z każdym rokiem podnosi standard oferowanych świadczeń. Jest to zasługa przede wszystkim doskonałego personelu medycznego, ale również środków unijnych oraz tych przekazywanych z budżetu województwa. Dotacje te pozwalają nam modernizować placówkę, otwierać nowe pracownie czy wyposażać w najwyższej jakości sprzęt. Warto tu wspomnieć chociażby o przeprowadzonym w ubiegłym roku kompleksowym remoncie tutejszego oddziału ginekologiczno-położniczego czy otwartej w zeszłym miesiącu nowej pracowni angiokardiografii – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys, który wręczył dyrektor placówki Annie Czech pamiątkową statuetkę.

Nowy szpital – bo tak o placówce mówią mieszkańcy Tarnowa – jest największą lecznicą we wschodniej Małopolsce. Szpital przyjmuje głównie pacjentów z Tarnowa, a także z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, z części powiatu bocheńskiego oraz z terenów przygranicznych należących obecnie do Podkarpacia. Na 22 oddziałach, na których znajduje się ponad 700 łóżek, rocznie jest leczonych około 34 tys. osób. Od początku istnienia placówki hospitalizowano tu już 4 mln pacjentów, przyprowadzono 250 tys. operacji i zabiegów, a na tutejszej porodówce, przyszło na świat ponad 30 tys. Małopolan.

Oprócz 22 oddziałów, z których połowa ma charakter zabiegowy, szpital prowadzi 24 specjalistyczne poradnie konsultacyjne. Lekarze tu pracujący każdego roku przeprowadzają około 34 tys. hospitalizacji. Z kolei ze szpitalnego oddziału ratunkowego korzysta rocznie ok. 45 tys. pacjentów.

Fot. UMWM

Komentarze...