Ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”
access_time 2018-09-18 10:53:00
Wczoraj z samego rana policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, wspólnie z gigantyczną mrówką - maskotką firmy „Sufigs“, wyruszyli w drogę, na spotkanie z pierwszoklasistami. Odwiedzili szkołę podstawową nr 5, 8 i 15 w Tarnowie, gdzie uczyli dzieci jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły oraz przypomnieli potrzebę zakładania odblasków podczas poruszania się w obrębie dróg. Wszystkie maluchy otrzymały słodką niespodziankę i - co ważne - kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą widoczne po zmroku.

Przez najbliższy miesiąc tarnowscy policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką“, dotrą z wielką pluszową mrówką do blisko 80 szkół podstawowych na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego i wyposażą prawie 2 tysiące pierwszoklasistów w elementy odblaskowe, zapewniające im bezpieczeństwo na drogach.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką“ dedykowana jest dzieciom, które w tym roku rozpoczęły naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. Celem zaplanowanego cyklu spotkań jest uświadomienie młodym użytkownikom dróg zagrożeń, z jakimi mogą się codziennie spotykać w drodze do i ze szkoły, a także edukacja w zakresie skutecznego ich unikania. Zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną. Dzieci uczą się zasad bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, poznają znaki drogowe i obowiązujące pieszych oraz rowerzystów przepisów ruchu drogowego, następnie ćwiczą nabyte umiejętności w praktyce. Pomagają im przy tym ufundowane przez partnera akcji materiały edukacyjne, m.in. mobilna „zebra“. Ważnym punktem spotkań z policjantami, jest również utrwalanie w świadomości młodych potrzeby używania odblasków po zmroku.  

Wybór szkół, które odwiedzą policjanci jest nieprzypadkowy. Na potrzeby akcji wytypowano blisko 80 placówek oświaty z terenu Tarnowa i powiatu tarnowskiego, położonych w rejonie ruchliwych i niebezpiecznych dróg. 

Warto również wspomnieć, że „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką“, organizowana jest przez tarnowską Policję już po raz czwarty. Wpisuje się ona w długofalową strategię mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg. Policji od samego początku partneruje firma „Sufigs“ w Tarnowie. Dzięki jej pomocy i wsparciu z roku na rok udaje się dotrzeć do coraz większej liczby szkół. W tegorocznej odsłonie akcji, wyposażonych w elementy odblaskowe zostanie blisko 2 tysięcy pierwszoklasistów.  

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A