KONKURS! Wygraj podwójne zaproszenia na spektakle Festiwalu Komedii Talia!
access_time 2018-09-25 13:45:00
Mamy dla was kolejny konkurs, w którym można wygrać dwuosobowe zaproszenia na spektakle XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Tym razem na czwartkowe spektakle „Porwanie Europy” i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”.

Aby zdobyć zaproszenia wystarczy napisać, na który spektakl chcielibyście się wybrać i dlaczego?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na mail: konkurs@tarnow.net.pl

W tytule wiadomości należy wpisać nazwę spektaklu, który chcielibyście zobaczyć, a w treści, oprócz odpowiedzi, imię, nazwisko i numer telefonu.

Macie czas do czwartku (27 września), do godz. 09.00!

Do zdobycia są:

  • jedno dwuosobowe zaproszenie na czwartkowy spektakl "Porwanie Europy" o godz. 17:00,
  • jedno dwuosobowe zaproszenie na czwartkowy spektakl "Porwanie Europy" o godz. 20:30 
  • jedno dwuosobowe zaproszenie na czwartkowy spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" o godz. 17:00.

Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową lub telefoniczną.

Powodzenia!

 

Jarosław Marek Rymkiewicz „Porwanie Europy” reż. Piotr Cieplak 

27.09 (czwartek), godz. 17:00 i 20:30, Duża Scena – KONKURS

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Obsada: Grażyna Bułka, Dorota Chaniecka, Dariusz Chojnacki, Aleksandra Fielek, Anna Kadulska, Barbara Lubos, Arkadiusz Machel, Michał Piotrowski, Zbigniew Wróbel

Czas trwania: 2 godziny 15 minut

W starożytnej mitologii piękna Europa zostaje uwiedziona, a następnie porwana przez Zeusa, władcę bogów, przemienionego w białego byka. Do symboliki tej opowieści sięga Jarosław Marek Rymkiewicz w swoim – nigdy dotąd nie wystawianym – tekście. Autor nie tylko krytykuje w nim zaślepienie elit, ale także w charakterystyczny dla siebie sposób rozbija sceniczną fikcję, by ujawnić teatralność świata.

Akcja tej „farsy” dzieje się na francuskim dworze przełomu XIX i XX wieku. Piękna Europa, młoda, rozochocona i nieposkromiona, to córka arystokratycznej rodziny Pompadurów. Wbrew planom rodziców, nie chce ona jednak wyjść za mąż za delikatnego angielskiego księcia – woli mołdawskiego kniazia, który okazuje się dzikim i nieprzewidywalnym anarchistą. W samo serce ich miłosnych perypetii wkroczy z impetem Kicio, zbuntowany widz, który chciałby zmienić to i owo (on także wzbudzi zainteresowanie Europy). Podczas gdy arystokracja tańczy walca i je ostrygi, znany jej porządek świata zmierza ku upadkowi…

Cena biletu: 70 zł

 

Dorota Masłowska „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” reż. Aleksandra Popławska 

28.09 (piątek), godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena – KONKURS

Teatr Ludowy w Krakowie

Obsada: Marta Bizoń, Patrycja Durska, Piotr Franasowicz, Małgorzata Krzysica, Jacek Wojciechowski

Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerwy)

Co może się wydarzyć, gdy na imprezie tematycznej pod hasłem ” brud, smród i choroby” spotka się serialowy aktor o nieco przebrzmiałej, a właściwie nigdy nie ugruntowanej sławie i zwyczajna dziewczyna z blokowisk. Konsekwencją aż nazbyt udanej zabawy staje się podróż przez noc i przez środek lasu, z przypadkowo poznanym kierowcą seicento, który posiada teściową, która posiada  termomiks. Zabawa  językiem i pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji historia, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć. Opowieść o młodych, gniewnych, zbuntowanych i ….wykiwanych jednocześnie. Teatralna jazda po bandzie.

Cena biletu: 60 zł

Fot. Przemysław Jendroska/"Porwanie Europy"/Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach 

Komentarze...