Dziś rozpoczyna się Forum Inteligentnych Specjalizacji
access_time 2018-09-26 12:24:00
W Tarnowie rozpocznie się dzisiaj Forum Inteligentnych Specjalizacji, dwudniowe wydarzenie mające na celu prezentację współpracy „samorząd – nauka – biznes”. Odbywać będzie się ono w namiocie konferencyjnym na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (środa) oraz w krakowskim Muzeum Lotnictwa (czwartek).

Głównym założeniem FIS jest prezentacja innowacyjnych rozwiązań w zakresie działalności firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie z branży start-up, elementów wdrożeń w zakresie smart city i wykorzystywania nowoczesnych technologii dla rozwoju biznesu i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Spotkanie będzie także okazją do prezentacji działań wdrożonych przez Urząd Miasta Tarnowa i Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej w zakresie internacjonalizacji mikro, małych i średnich firm z terenu województwa małopolskiego.

Podczas Forum odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych, debat i prezentacji ekspertów oraz przedstawicieli firm na tematy związane m.in. z innowacjami, technologiami przyrostowymi czy energooszczędnością. Rozstrzygnięte zostaną także dwa konkursy: „Tarnowska Innowacja” (organizowany przez Urząd Miasta Tarnowa) oraz „Innovator Małopolski”, którego organizatorami są: województwo małopolskie oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Program Forum Inteligentnych Specjalizacji dostępny jest poniżej w pliku PDF.

Komentarze...