Artyści Tarnowa. Generacja 2.1 - wystawa w BWA
access_time 2018-10-03 05:36:00
BWA w Tarnowie zaprasza na wystawę "Artyści Tarnowa. Generacja 2.1" - projekt, który prezentuje twórczość wybranych przedstawicieli najmłodszego pokolenia tarnowskich artystów, zarówno już docenionych - laureatów ogólnopolskich konkursów artystycznych, jak również tych, dla których jest to pierwsza ważniejsza prezentacja ich twórczości. Wystawa obfituje w interdyscyplinarne działania twórcze, chociaż jej dominantą jest przede wszystkim znakomite malarstwo.

Artyści Tarnowa. Generacja 2.1

11.10-14.10.2018

Wernisaż w czwartek 11.10, g. 18:30

BWA Tarnów / Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1

Artyści: Katarzyna Biedroń, Paweł Bartnik, Gabriela i Martyna Basta, Martyna Czech, Zofia Dziurawiec, Karolina Jabłońska, Kamil Kotarba, Kamil Kukla, Robert Kuta, Kacper Kutrzuba, Katarzyna Legutko, Bernadeta Marciniec, Patrycja Mikrut, Agnieszka Mucha-Pasterska, Karolina Sroka, Maja Starakiewicz, Klaudia Szot, Magdalena Tryba, Izabella Wielgus, Paulina Żmuda

Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin

W programie:

Niedziela 14.10. g. 14.00 / artyści i kurator oprowadzają po wystawie

Wstęp wolny na wystawę i wydarzenia towarzyszące

…Metaforyczny powrót do Tarnowa…

Artyści Tarnowa. Generacja 2.1 to projekt, który prezentuje twórczość wybranych przedstawicieli najmłodszego pokolenia tarnowskich artystów, zarówno już docenionych - laureatów ogólnopolskich konkursów artystycznych, jak również tych, dla których jest to pierwsza ważniejsza prezentacja ich twórczości. Wystawa obfituje w interdyscyplinarne działania twórcze, chociaż jej dominantą jest przede wszystkim znakomite malarstwo. Nie brakuje również grafiki cyfrowej oraz warsztatowej, a obok nich pojawia się fotografia, rysunek, video-art, rzeźba oraz obiekty i instalacje. Prezentowana wystawa nie jest podyktowana żadnym kluczem tematycznym, a na jej całość składa się wielość form twórczości artystycznej, co sprawia, że projekt przeglądowo prezentuje trendy sztuki najnowszej. Inspiracją dla projektu stała się cykliczna wystawa: Artyści z Krakowa, realizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie – MOCAK, która skupia się na prezentacjach najważniejszych tendencji w sztuce współczesnej, powstających w Krakowie, tworzonych przez artystyczne legendy miasta.

Na zdj. 18ULF, olej na płótnie - Kamil Kukla

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A