"Ciechowski chciał być poetą" - koncert zespołu Fonetyka
access_time 2018-11-15 06:26:00
Kameralny koncert, na którym posłuchasz genialnej poezji ze świetną oprawą muzyczną. Fonetyka zagra utwory z płyty "Ciechowski", do których G.C. nigdy nie napisał muzyki. Koncert odbędzie w ramach 15. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza 25 listopada o godz. 19.30 na antresoli Centrum Sztuki Mościce.

Genialna polska poezja w muzycznym wydaniu

Fonetyka to melodyjne granie wypełnione genialnymi polskimi tekstami. Trudno ich zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzycznego, jednak najbliżej im do polskiej alternatywy. W Fonetyce nie ma kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów - to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz. 

Od początku muzycy sięgają po teksty takich artystów jak Rafał Wojaczek, Andrzej Bursa i Grzegorz Ciechowski. Zespół wydał 3 albumy. Ostatnim dziełem Fonetyki jest jednak - co zaskakujące - singiel „Karte Kid” z tekstem Mysława, wokalisty zespołu, wydany we wrześniu 2018.

Staraliśmy się muzycznie zrobić to w taki sposób, aby osoba, która na co dzień nie czyta poezji, przekonała się, że z poezji może zrodzić się dobra muzyka ze świetnym przekazem – tłumaczy Mysław, wokalista.  

Skład zespołu:
Mysław - voc
Daniel Zaklikowski - gitara
Mietek Piechota - bas
Bartek Lutostański - perkusja

Przed koncertem...
...zapraszamy na spotkanie z książką Grzegorza Ciechowskiego "Obcy Astronom". Szczegóły wkrótce.

Centrum Sztuki Mościce
25 listopada 2018 r.  godz. 19.30 Antresola

Cena biletu: 10 zł
Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 -101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A