W piątek rozbłyśnie świąteczna iluminacja
access_time 2018-12-05 05:12:00
Rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. Na Rynku ustawiono choinki rozwieszono kurtyny świetlne, ozdoby zawisną też na ulicy Wałowej. -Świątecznych dekoracji będzie nieco więcej niż rok temu, pojawią się nowe i te znane już mieszkańcom - zapowiada Maria Zawada – Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

Udekorowane zostaną między innymi ulice: Krakowska, Lwowska, Słoneczna, aleja Jana Pawła II, Nowodąbrowska, Mickiewicza, Szeroka, Narutowicza, Marii Dąbrowskiej i Chemiczna. Świetlne ozdoby staną na wszystkich rondach, w Ogrodzie Jordanowskim w Parku Strzeleckim, w parku na osiedlu Zielonym i w parku Legionów. Miasto będzie ozdobione między innymi świetlnymi kurtynami, bombkami, dzwonkami i aniołami. Pojawią się tez dekoracje w nieco większych rozmiarach, takie jak bombki, pod którymi można przechodzić, prezenty czy znane już tarninowe drzewko, zdobiące fontannę na skwerze ojca Kokocińskiego. Świątecznie oświetlony zostanie też most i deptak nad Wątokiem oraz most na Białej, iluminowana będzie również hala Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej. - Będą też niespodzianki – zapowiada dyrektor Maria Zawada – Bilik.

Uroczyste zaświecenie iluminacji zaplanowane jest na 6 grudnia. Jeżeli pogoda pozwoli, to tego samego dnia tarnowskie przedszkolaki jak co roku ozdobią choinki na Rynku. Na Rynku będzie można też zobaczyć świetlne kurtyny i dekoracje na latarniach, znane z lat ubiegłych, a główna, największa choinka będzie mieć nowe oświetlenie i nowe ozdoby, w tym niebieskie świetlne kokardy. - Całość dekoracji będzie utrzymana w kolorach bliskich barwom miasta, niebieskim, żółtym, białym i złotym, dobrze prezentujących się w iluminacji – mówi Maria Zawada – Bilik. Nie zabraknie też ozdób już znanych tarnowianom, w tym szczególnie lubianego słodkiego domku, będzie też tron Mikołaja z prezentami 3D i renifer, ciągnący sanie. Tradycyjnie już w iluminację świąteczną włączają się spółki miejskie, dzięki czemu możliwe jest oświetlenie Tarnowa w takiej skali. Dekoracji świetlnych łącznie będzie kilkaset. Urząd Miasta Tarnowa oraz Zarząd Dróg i Komunikacji przeznaczą na ten cel łącznie około 300 tysięcy złotych.

Komentarze...