Potrącił kobietę i uciekł
access_time 2018-12-27 08:01:00
Pełne ręce roboty mieli w piątkowe popołudnie policjanci z Tarnowa, za sprawą kierowcy, który potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku.

Jak ustalił interweniujący na miejscu patrol ruchu drogowego, wyjeżdżający z ulicy Nadbrzeżnej Dolnej kierowca osobowego Renault zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa samochodowi jadącemu ulicą Dąbrowskiego. W tym samym czasie idąca w stronę ul. Lwowskiej piesza, widząc stojący dłuższą chwilę samochód, postanowiła przejść na drugą stronę ulicy. Kiedy znalazła się przed nim, kierowca niespodziewanie ruszył, uderzając w 50 - latkę tak, że znalazła się na masce jego samochodu.

To co wydarzyło się bezpośrednio po tym, wprawiło w osłupienie wszystkich. Kierowca najpierw próbował pomóc kobiecie, ale słysząc jej krzyki i wzywanie pomocy - uciekł. Poobijana 50-latka, z urazem nogi trafiła do szpitala.

Policjanci podejrzewając, że zachowanie kierowcy może być związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Mieli utrudnione zadanie, bo ranna nie była w stanie podać bliższych cech ułatwiających zidentyfikowanie samochodu. Nie przeszkodziło to jednak w ustaleniu personaliów kierowcy. 31-letni tarnowianin został zatrzymany na terenie gminy Tuchów. Okazało się, że prowadził samochód nie mając do tego uprawnień. Badanie nie wykazało w jego organizmie obecności alkoholu, ale śledczy zlecili dodatkowe badania krwi, pod kątem obecności dopalaczy i narkotyków. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie winnych zajścia. Kierowca zapewne odpowie za oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Komentarze...