Spektakl "Bóg mordu" w CSM
access_time 2019-02-04 04:02:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza w piątek 22 lutego o godz. 19:00 na spektakl "Bóg mordu" jednej z najpopularniejszych autorek w Europie, Yasminy Rezy.

Odwiedźcie koniecznie salon państwa Houille. Poznajcie ich przyjaciół, państwa Reille. Z pewnością ich polubicie, zabawa będzie przednia. Tylko gdy już zamkniecie za sobą drzwi, pojawi się w was dziwny niepokój… I gorzki smak w ustach, który może zostać po dojściu do wniosku, że niemal wszyscy dusimy w sobie złość na coś lub na kogoś. Gniew, który może wymknąć się spod kontroli i sprowokować takie zachowania, o które byśmy siebie nigdy nie posądzali. 
Wystąpią : Katarzyna Maciąg, Katarzyna Misiewicz, Lesław Żurek, Marcin Chochlew

Spektakl odbędzie się 22 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce

Akcja sztuki „Bóg mordu” rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch par dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt.
Francuska autorka, jedna z najpopularniejszych dziś w Europie Yasmina Rezy, zdejmuje ze swoich bohaterów cienką warstwę kultury i cywilizacji, aby odkryć pod nią mroczną siłę instynktu. I zadać pytanie: na ile znamy samych siebie? Sztuka Rezy to błyskotliwie napisane studium odkrywania tego, co w nas jest „bogiem mordu” – egoistycznym pragnieniem zwycięstwa wbrew wszystkim i wszystkiemu, instynktem walki o siebie, podczas której spadają maski przyzwoitości, wychowania i tolerancji, a bohaterowie stają się przerażająco śmieszni i straszni.
Autor: Yasmina Reza

Obsada:
Katarzyna Maciąg
Katarzyna Misiewicz
Lesław Żurek
Marcin Chochlew
Mecenasem spektaklu jest Grupa Azoty S.A.

Centrum Sztuki Mościce
22 lutego 2019 r.  godz. 19.00 Sala widowiskowa
Cena biletu : I sektor - 65 zł (normalny), 55 zł (ulgowy); II sektor - 45 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

Sprzedaż biletów : on - line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Komentarze...