Następny oszukany staruszek
access_time 2019-02-01 16:00:00
Tym razem oszust nie zadzwonił z prośbą o pieniężne wsparcie, ale pojawił się w mieszkaniu starszego mężczyzny. "Pożyczył" od niego kilkaset złotych, a potem, nie oddając długu, zniknął.

Wczoraj wieczorem w budynku komisariatu Policji Tarnów-Zachód pojawił się 85–letni mieszkaniec miasta, zgłaszający oszustwo. Podczas rozmowy z policjantami okazało się, że kilka godzin wcześniej do jego mieszkania zapukał nieznany mu mężczyzna. Miał około 40-50 lat, ciemne, krótkie włosy, był ubrany w ciemną odzież. Senior wychylił się przez okno i zapytał o cel wizyty. Nieznajomy odpowiedział, że ma bardzo ważna sprawę i poprosił aby go wpuścić. Będąc już w mieszkaniu odpowiedział zdenerwowanym głosem, że musi dzisiaj udać się ze swoim ciężko chorym bratem do lekarza, ale nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na wizytę. Poprosił o pożyczenie kilkuset złotych, które na pewno jeszcze dziś wieczorem zwróci. Senior postanowił pomóc „człowiekowi w potrzebie” i przekazał pieniądze, na których zwrot bezskutecznie czekał - mężczyzna więcej się nie pojawił. Pokrzywdzony uświadomił sobie, że został oszukany i zwrócił się o pomoc do policjantów, którzy obecnie pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy.

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie czujności i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, bo podobne przypadki mogą się powtórzyć. 

Komentarze...