W niedzielę otwarcie nowego obiektu sportowego pod "Marcinką"
access_time 2019-05-17 13:42:00
Trwają ostatnie prace przed otwarciem Centrum Aktywnego Wypoczynku, które zlokalizowane jest u stóp Góry Św. Marcina. Do dyspozycji tarnowian i turystów zostanie oddane zaplecze wypoczynkowe liczące niemal 300 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to około dwa miliony złotych. Oficjalne otwarcie zaplanowano 19 maja.

Obiekt powstał z myślą o amatorach biorących udział w zawodach, np. biegowych i rowerowych rozgrywanych w pobliżu „Marcinki”. W jednokondygnacyjnym budynku znajduje się zaplecze wypoczynkowe, sanitarne oraz szatnia. W CAW będzie można zrobić rozgrzewkę, skorzystać z elektrycznych bieżni. Obiekt dostosowany jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych. W okolicach budynku pojawiła się też ścieżka rowerowa. Trasa została przystosowana dla amatorów MTB. Na niektórych odcinkach ścieżki poukładane zostały przeszkody. W pobliżu obiektu wybudowano 18 miejsc postojowych.

Budynek zarządzany będzie przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie czynny od poniedziałku do piątku od godz. 12 – 20, natomiast w soboty i niedziele od godz. 8 do 16. Za korzystanie z bieżni elektrycznych przez jedną godzinę będzie trzeba zapłacić 10 zł, za karnet uprawniający do 10 wstępów 80 zł. Z kolei za korzystanie z zaplecza sanitarnego należy uiścić złotówkę. Obiekt przy Al. Tarnowskich ma być czynny przez cały rok. Inwestycja powstała w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Otwarcie zaplanowano podczas imprezy sportowej – VI Biegu po Miecz Spycymira, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 maja o godz. 11:00.

Komentarze...