Po nocnych opadach deszczu wciąż niepokojnie
access_time 2019-05-24 09:02:00
Intensywne, nocne opady deszczu w regionie spowodowały kolejne utrudnienia i zagrożenie powodziowe. Najtrudniejsza sytuacja jest w Pławnej, w gminie Ciężkowice. Na Białej stan alarmowy jest tam przekroczony o metr. Fala powodziowa spodziewana jest w Tuchowie, Pleśnej i Tarnowie. Rzeka w mieście o ponad pół metra przekracza stan alarmowy.

Na chwilę obecną zalana jest droga wojewódzka 981 w Pławnej, droga w kierunku Bobowej jest zamknięta. Ze względu na podniesiony poziom wody, zamknięto również drogę wojewódzką W 977 Tuchów-Gromnik oraz W 980 w kierunku Rzepiennika Strzyżewskiego.

W dalszym ciągu nie można przejechać w Ciężkowicach drogą na Tursko. Rzeka Biała przelała się również przez ulicę Jastrzębską prowadzącą z Ciężkowic do Kąśnej. Woda stoi też na ulicach Nadbrzeżnej i Okrężnej w Ciężkowicach.

Sytuacja ciągle się zmienia. W tej chwili pozostałe drogi są przejezdne, jednak w dalszym ciągu utrzymuje się bardzo wysoki stan rzeki Białej. Występują lokalne podtopienia i częściowe zalania gospodarstw, pól uprawnych oraz rowów melioracyjnych. Istnieje realne zagrożenie wylania się wody na lokalne drogi gminne oraz wojewódzkie.

Komentarze...