Muzealna Noc Świętojańska
access_time 2019-06-07 05:10:00
Wielkimi krokami zbliża się lato i najkrótsze, a zarazem najcieplejsze noce. Zapraszamy na Muzealną Noc Świętojańską do Muzeum Zamek w Dębnie. W tym roku kwiatu paproci będziemy szukać w niedzielę, 16 czerwca od godziny 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W tym roku program muzealnej nocy będzie obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczniemy spektaklem „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza i reżyserii Agaty Podłęckiej. Następnie zaprosimy na wspólne „Śpiewopoezjowanie” pt: „Kuźnia” w wykonaniu Agaty Podłęckiej, Franciszka Podłęckiego i gości: Hanny Gorczycy i Emilii Gliździńskiej.

Całość zakończy koncert muzyczny wokalistów i zespołu muzycznego w składzie: fortepian, kwartet smyczkowy oraz flet – projekt muzyczny Dębińskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Artura Potępy.

W repertuarze znajdą się utwory znanych i cenionych artystów polskiej estrady, a także dzieła orkiestrowe w kameralnych opracowaniach.

Na zamkowym Dziedzińcu zaprosimy do wzięcia udziału w nauce wicia wianków. Zajęcia poprowadzi Kwiaciarnia BAZZAR z Brzeska. Całość zwieńczy konkurs na najpiękniejszy wianek.

Komentarze...