Dzień Otwarty w tarnowskim MORD
access_time 2019-06-11 06:24:00
W piątek, 14 czerwca, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zaprasza dzieci i dorosłych na Dzień Otwarty, a samorząd powiatu tarnowskiego na kolejną edycję Akademii Bezpiecznych Młodych Kierowców. Organizatorzy zaplanowali sporo atrakcji – ich wspólnym elementem będzie promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Naszą misją jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań na drogach i w ich sąsiedztwie – mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. – Takie działania można realizować w różny sposób. My postawiliśmy wykorzystać do tego dzień otwarty, podczas którego wiele się będzie działo.

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie będzie można wypróbować, jak zdaje się egzamin – teoretyczny i praktyczny na kategorię B prawa jazdy. Mobilna stacja diagnostyczna da możliwość skontrolowania stanu technicznego samochodu – co ważne – bez konsekwencji. Dzieci, które nie mają jeszcze karty rowerowej, będą mogły przystąpić do egzaminu.

Na placu przy ulicy Okrężnej 2F pojawią się samochody policyjne i strażackie, a także gokarty. Będą symulatory dachowania i symulatory zderzeń.

Dzień Otwarty tarnowskiego MORD-u to także możliwość oddania krwi – tak potrzebnej ofiarom wypadków, zwłaszcza podczas zbliżających się wakacji.

Dzień Otwarty tarnowskiego MORD-u i kolejna edycja Akademii Bezpiecznych Młodych Kierowców już 14 czerwca od godz. 10.00.

Fot. Archiwum

Komentarze...