Koncerty w ramach Zdearzeń 2019
access_time 2019-06-19 05:43:00
W dniach od 21 do 23 czerwca odbędą się Zdearzenia 2019 - Święto Miasta Tarnowa. Wśród wielu zaplanowanych przez wszystkie miejskie instytucje kultury atrakcji dla mieszkańców nie zabraknie również koncertów, które w przeciwieństwie do lat ubiegłych, ze względu na remont płyty Rynku, odbędą się w innych przestrzeniach miasta.
21 czerwca 2019 r. od 18:00 zapraszamy na Błonia przy Romanowicza (za Ogrodem Jordanowskim w Parku Strzeleckim) na plenerowy koncert z udziałem takich wykonawców jak: Król, Dawid Kwiatkowski i VOO VOO. Wstęp wolny.
 
KRÓL – Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
 
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu Agora „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój” i w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.
 
W 2014 Król postanowił wydać płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz „Przez Sen” (2016).
 
Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja. Na album składa się 9 numerów dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music  – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.
 
KRÓL występuje w składzie: Błażej Król – śpiew, gitara, Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokale, Thomas Fietz – perkusja, elektronika
 
DAWID KWIATKOWSKI - 23-letni wokalista, autor tekstów, kompozytor. Głos młodego pokolenia. Idol nastolatek. Reprezentuje muzykę pop. Karierę rozpoczął w 2013 roku i do tego czasu ma na swoim koncie już cztery nagrane albumy. Jego płyty zyskały miano złotej i platynowej płyty. Wokalista występował również w programach rozrywkowych Polsatu. Za swój debiutancki singiel „Biegnijmy” dostał dwie statuetki na gali Glam Awards 2013 w kategoriach Odkrycie Roku oraz Modny Debiut ESKA.pl. Pierwszy album Dawida Kwiatkowskiego zyskał miano złotej płyty, natomiast album „Pop & Rock” pokrył się platyną. Wokalista ma na swoim koncie 11 singli, 4 albumy (piąty "w drodze"), prawie 20 nagranych teledysków, ponad 100.000 sprzedanych płyt oraz wiele nagród i wyróżnień.
 
VOO VOO - to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie. Muzycy Voo Voo lubią zapraszać na swoje płyty gości. Śpiewali i grali z nimi m.in. K. Nosowska, U. Dudziak, A. M. Jopek. Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Będzie się działo.
W Tarnowie muzycy wykonają materiał z najnowszego albumu "Za niebawem".
 
22 czerwca o 19:30 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika odbędzie się Gala Nagród Miasta Tarnowa Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury. Nagrody przyznawane są w kategoriach: upowszechnianie kultury, twórczość artystyczna, nadzieja roku, mecenas kultury Tarnowa, nagroda za całokształt pracy w dziedzinie kultury. Podczas gali przyznane zostaną także: stypendia artystyczne oraz nagrody „Nauczyciel z kulturą”. Galę uświetni koncert zespołu Ex MAANAM – wielkie przeboje Maanamu grane w najsłynniejszym, złotym składzie muzyków, przez dekady współtworzących niepowtarzalny styl tej kultowej formacji.
 
EX MAANAM - We wrześniu 2003 roku nastąpiły bardzo znaczące zmiany w składzie zespołu MAANAM. Ryszard Olesiński gitarzysta, Krzysztof Olesińśki gitarzysta basowy, Paweł Markowski perkusista związani z grupą od ponad dwóch dekad i stanowiący trzon zespołu MAANAM opuścili go za obopólną zgodą. W zespole zostali Kora i Marek Jackowski.
 
Po paru latach koncertowania z nowymi muzykami Marek Jackowski rezygnuje z dalszej współpracy z Korą. Będąc wraz z Milo Kurtisem twórcą nazwy MAANAM, stanowczo nie wyraża zgody aby zespół występujący z Korą nosił nazwę MAANAM. Marek składa muzykom z dawnego MAANAMU jak to określił ,złotego składu” ponowną propozycję współpracy tym razem z nową wokalistką Karoliną Leszko, którą Marek Jackowski wybrał jako jedną z uczestniczek programu telewizyjnego "Szansa na sukces".
 
Zespół miał występować pod nazwą ZŁOTY MAANAM i być kontynuacją dawnego MAANAMU ale bez Kory. Muzycy przyjmują propozycję Marka Jackowskiego. Niestety nagła i niespodziewana śmierć Marka przerywa prace nad tym projektem.
 
Po parunastu miesiącach od śmierci Marka muzycy postanawiają jednak kontynuować wolę Marka Jackowskiego aby powstał ZŁOTY MAANAM. Mając pełną akceptacje i wsparcie żony Marka Jackowskiego Ewy Jackowskiej (poświadczone notarialnie), która po śmierci Marka stała się jedyną spadkobierczynią wraz z jego dziećmi wszelkich praw autorskich i pokrewnych oraz ustne oświadczenie Milo Kurtisa o zgodzie na używanie nazwy Złoty Maanam powstanie grupy staje się faktem.
 
Zespół rozpoczyna zaawansowane próby w składzie: wybrana jeszcze przez Marka Jackowskiego w programie telewizyjnym Szansa na Sukces wokalistka Karolina Leszko. Ryszard Olesiński gitarzysta, którego niepowtarzalne brzmienie, riffy gitarowe i solówki od lat są nieodłącznym i charakterystycznym elementem piosenek MAANAMU, Paweł Markowski perkusista nierozerwalnie związany z MAANAMEM od początków jego powstania, twórca większości bitów perkusyjnych w utworach Maanamu. Bogdan Wawrzynowicz basista muzyk z wieloletnim stażem w Maanamie oraz uznany gitarzysta Krzysztof Zawadka ex Oddział Zamknięty.
 
17 stycznia 2019 r doszło do historycznego pojednania jak nazwała to prasa wieloletnich muzyków Maanamu: gitarzysty Ryszarda Olesińskiego oraz perkusisty Pawła Markowskiego z Kamilem Sipowiczem, mężem Kory, w sprawie funkcjonowania i używania nazwy zespołu. Przed świętami 2018r wokalistka Karolina zrezygnowała ze współpracy ze „Złotym Maanamem” więc jej odejście przyczyniło się niewątpliwie do zmiany nazwy zespołu gdyż ” Złoty Maanam” bez jej udziału nie miał już sensu. 
 
18 stycznia 2019 ”Złoty Maanam” kończy działalność a zastępuje go nazwa „ex Maanam” z nową wokalistką - Karoliną Gibki. Kolejne muzyczne wydarzenia w ramach Zdearzeń odbędą się w Amfiteatrze Letnim.
Komentarze...