Zarząd województwa spotkał się z samorządowcami w Tarnowie
access_time 2019-06-19 11:35:00
Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z zarządu województwa spotkali się w siedzibie Starostwa Powiatowego z samorządowcami z powiatu tarnowskiego. Przy okazji wręczone zostały promesy gwarantujące pomoc finansową województwa dla gminnych inwestycji w infrastrukturze sportowej.

Podczas spotkania wręczone zostały promesy gwarantujące przyznanie dofinansowania wójtom i burmistrzom gmin – Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Zakliczyn i Żabno na realizację w 2019 roku projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS”.

- Zarząd województwa kontynuuje program modernizacji i rozwoju bazy sportowej, szczególnie boisk, ale i innych miejsc rekreacyjnych - mówił marszałek Witold Kozłowski. Jego zdaniem władze samorządowe starają się uczestniczyć w takich spotkaniach nie tylko po to, aby przekazywać pomoc finansową na różne projekty, ale także po to, aby orientować się jakie są zapotrzebowania i na to zapotrzebowania odpowiadać. - Dla nas bardzo ważne są spotkania w terenie, poza Krakowem, bo zależy nam na zrównoważonym rozwoju Małopolski. Z rozwoju województwa muszą korzystać wszyscy mieszkańcy. Każda nawet najmniejsza miejscowość może liczyć na nasze zainteresowanie - zapewnił marszałek.

O tym, że nie może być w województwie regionów A i B mówił również wicemarszałek Łukasz Smółka. - Każda gmina, każde miasto i każdy powiat musi mieć równy dostęp do środków finansowych na rozwój. Przyjeżdżając kolejny raz do Tarnowa wciąż mam w pamięci te spotkania z początku roku, kiedy to Anna Pieczarka ściągnęła nas tutaj w sprawie budowy połączenia wierzchosławickiego zjazdu z autostrady z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej. I wszystko dobrze się potoczyło. Doszliśmy do porozumienia z Wodami Polskimi, uzgadniając kwestie techniczne i zwiększyliśmy budżet inwestycji. Pozostało już tylko postawienie przysłowiowej kropki nad "i". W kalendarzu na czerwono mam zaznaczony dzień, kiedy to otwierane będą oferty na projekt oraz budowę łącznika i rozstrzygany będzie przetarg - powiedział Łukasz Smółka.

Z kolei Anna Pieczarka z zarządu województwa podziękowała dziennikarzom za zainteresowanie spotkaniem i liczną obecność. Zwróciła też uwagę, że tylko współdziałanie różnych podmiotów – instytucji i samorządów pozwoli na spokojny i dynamiczny rozwój Małopolski.

Komentarze...