Kompletnie pijana doprowadziła do czołowego zderzenia. Wracała z wesela
access_time 2019-06-24 16:14:00
Nieodpowiedzialność 21-letniej kierującej doprowadziła do poważnego wypadku w Niedomicach. Kobieta miała w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

W sobotnie przedpołudnie 69-letni mieszkaniec Niedomic wybrał się samochodem do Żabna na zakupy, gdy zaledwie kilka kilometrów od domu, poruszając się prawidłowo swoim pasem, zobaczył na zakręcie jadącą wprost na niego osobówkę. Chcąc uniknąć "czołówki" zjechał na przeciwny pas ruchu, odbijając przy tym w lewo. Niestety nie przewidział, że kierowca będzie próbował ponownie wrócić na swój pas jezdni. Osobowa honda i volkswagen zderzyły się czołowo-bocznie prawymi stronami, w konsekwencji czego siła uderzenia wyniosła „polówkę” do przydrożnego rowu.

Droga wojewódzka z Tarnowa do Żabna na kilka godzin była całkowicie zablokowana przez zniszczone pojazdy oraz służby ratownicze usuwające skutki kraksy. Poszkodowanym na miejscu została udzielona pomoc, po czym trafili do szpitali w Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie. Nie odnieśli jednak poważnych obrażeń i po rutynowych badaniach mogli wrócić do swoich domów. Druhowie ochotnicy z Niedomic oraz strażacy z PSP w Tarnowie zneutralizowali wycieki z pojazdów, natomiast policjanci zajęli się wyjaśnianiem zdarzenia. Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego honda została wyniesiona na przeciwny pas ruchu. Kierująca nią 21-letnia mieszkanka Niedomic w wydychanym powietrzu miała niemal trzy promile alkoholu. Z relacji osób będących na miejscu wynikało, że kobieta wracała z wesela.

21-latka utraciła prawo jazdy, ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów, karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoką grzywną. Czeka ją też postępowanie karne w kierunku naruszenia artykułu 178a kk i 177 kk.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...