50 tysięcy dla tarnowskich ratowników z WOPR od samorządu województwa
access_time 2019-06-29 06:00:00
Samorząd województwa wsparł finansowo małopolskich ratowników wodnych i górskich. Dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł trafiło do 15 grup ratowników z całego województwa, w tym do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Zostaną one wykorzystane przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia.

Symboliczne czeki gwarantujące wsparcie finansowe jednostek ratowniczych wicemarszałek Łukasz Smółka przekazał ratownikom w piątek na terenie działania Grupy Regionalnej GOPR Grupy Jurajskiej w Dolinie Będkowskiej w Będkowicach.

- W sytuacji zagrożenia, o każdej porze dnia i nocy możemy liczyć na ich pomoc. To właśnie ratownicy górscy i wodni wielokrotnie wykazywali się ogromną odwagą, determinacją i siłą, gdy gra toczyła się o ludzkie życie. Takie postawy należy nagradzać, dlatego od lat samorząd Małopolski wspiera finansowo ich działania. Łącznie od 2012 roku z budżetu województwa przekazaliśmy już 4,4 mln zł – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

W ramach udzielonych dotacji jednostki ratownictwa wodnego i górskiego będą mogły utrzymać swoją gotowość ratowniczą, zakupić niezbędny sprzęt, prowadzić kompleksowe działania ratownicze, a także organizować i przeprowadzać szkolenia służące podnoszeniu kwalifikacji i umiejętności tych ważnych dla społeczeństwa grup.

 - 1,2 mln zł – to kwota, którą samorząd województwa zdecydował się przekazać w 2019 roku piętnastu małopolskim grupom ratowniczym. Doceniamy ich codzienną, trudną i niebezpieczną pracę. To właśnie dzięki ratownikom możemy czuć się bezpiecznie idąc w góry czy odpoczywając nad wodą – dodał marszałek Witold Kozłowski.

Komentarze...