43-latek kierował traktorkiem „garażowej konstrukcji”, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu
access_time 2019-07-05 13:09:00
„Panie policjancie, to było tylko jedno piwko” - tak tłumaczył się 43-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który w trakcie kontroli drogowej wydmuchał 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna kierował niedopuszczonym do ruchu traktorem typu „SAM”, bez wymaganych dokumentów i ubezpieczenia.

Kontrolę drogową przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z Bochni. Na jednej z dróg powiatu bocheńskiego, uwagę drogówki zwrócił kierowca poruszający się traktorem typu „SAM”. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a tor jego jazdy daleki był od właściwego.

Już pierwszy kontakt policjantów z 43-letnim szoferem ciągnika, od którego rozchodziła się silna woń alkoholu, dał podstawę do podejrzenia, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Chwilę później badanie potwierdziło, że kierowca SAM-a  jest kompletnie pijany. 3,2 promile alkoholu w organizmie 43 latka -  tyle wskazał policyjny alkomat.

Mężczyzna zdawał się być mocno zaskoczony wynikiem badania, próbując jednocześnie przekonać policjantów, że wypił tylko jedno piwo.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 43-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia. Co więcej, mężczyzna nie ma co liczyć na taryfę ulgową, bo to nie był pierwszy raz, gdy kierował pojazdem na podwójnym gazie. Ponadto kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu bez wymaganego ubezpieczenia dodatkowo wiąże się z bardzo wysoką karą finansową.     

Komentarze...