Grzegorz Schetyna promował w Tarnowie swój "sześciopak"
access_time 2019-07-20 17:51:00
Kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Dziś w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Grzegorz Schetyna przedstawił swój program, tzw. "sześciopak Schetyny". Wizyta miała związek z akcją jego partii "POrozmawiajmy". Liderowi PO towarzyszyli również Roman Ciepiela, Urszula Augustyn, Grzegorz Lipiec, Robert Wardzała, a także Bogdan Klich.

- Chcemy rozmawiać z ludźmi: z Polkami, z Polakami, pytać, co jeszcze trzeba dołożyć, co trzeba dodać do sześciopaku. Każda taka rozmowa ma sens, to są ważne rozmowy, bo to jest inwestycja w dobry program, który ma służyć ludziom - mówił dzisiaj podczas wizyty w Tarnowie lider PO Grzegorz Schetyna.

"Sześciopak Schetyny" to programowe propozycje Koalicji Obywatelskiej, które lider ugrupowania przedstawił w miniony weekend podczas konwencji partii. Składają się na nie propozycje zmian w sferach: wolności i demokracji, wyższych pensji, ochrony zdrowia, przyjaznej i nowoczesnej szkoły, czystego powietrza i wody oraz pomocy seniorom. Schetyna opowiedział się także za związkami partnerskimi i zniesieniem zakazu handlu w niedzielę.

Lider PO mówił też o tym, jak ważna jest współpraca z samorządami, krytykował zmiany w oświacie, które wprowadził rząd PiS: - Zrujnowanie kompletnego systemu polskiej szkoły, dzisiaj za niego będziemy płacić my wszyscy: rodzice, dzieci, samorządowcy. Przekonywał jednocześnie, że Platforma będzie " tę kwestię intensywnie naprawiać". Mówił też o konieczności wprowadzenia podwyżek dla nauczycieli, które jego partia obiecała zrealizować.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...