Śmiertelny wypadek na budowie gazociągu w Pogórskiej Woli. Nie żyje młody Ukrainiec
access_time 2019-08-09 13:42:00
37-letni pracownik z Ukrainy zginął na budowie gazociągu w Pogórskiej Woli pod Tarnowem. Mężczyzna został przygnieciony przez 10-tonową rurę.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rura w trakcie podnoszenia przez dźwig zwolniła się z zabezpieczenia i wtoczyła do wykopu, w którym znajdował się 37-latek. Dokładne przyczyny wypadku bada policja i prokuratura. Na miejscu znajduje się też Państwowa Inspekcja Pracy, która sprawdza, czy w trakcie budowy zachowano zasady bezpieczeństwa pracy, a także czy pracujący tam obcokrajowcy są zatrudnieni legalnie. 

Gazociąg w Pogórskiej Woli ma stanowić element polskiej części europejskiego korytarza gazowego Północ-Południe. Trasą tą przesyłany będzie gaz z importu do Pogórskiej Woli a następnie na Śląsk i zachód kraju. Trasa gazociągu ma przebiegać na terenie gmin: Skrzyszów, Tarnów, Lisia Góra, Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów, Opatowiec, Bejsce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz, Pałecznica, Radziemice, Słomniki, Iwanowice, Gołcza, Trzyciąż, Olkusz, Klucze, Bolesław, Sławków, Dąbrowa Górnicza.

Komentarze...