Wielka pluszowa Mrówka pomaga policjantom. Razem uczą dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze
access_time 2019-09-17 12:47:00
Jak przechodzić przez przejście dla pieszych? Do czego służą odblaski? Policjanci wraz z firmą Mrówka Sufigs uczą maluchy bezpiecznego poruszania się po drodze.

Niemałe poruszenie wśród uczniów i nauczycieli wywołali tarnowscy policjanci, którzy pojawili się wczoraj w szkołach w Niwce, Radłowie i Woli Radłowskiej w towarzystwie gigantycznej Mrówki. Wszystko za sprawą rozpoczętej właśnie czwartej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”. Przez najbliższe pięć tygodni policjanci ruchu drogowego i profilaktycy z komendy miejskiej w Tarnowie, wspólnie z wielką maskotką firmy Sufigs, przemierzą powiat tarnowski, by dotrzeć do 77 szkół podstawowych. Tam spotkają się z blisko 1400 dziećmi, które we wrześniu rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Będą uczyć i przypominać pierwszakom zasady bezpiecznego zachowania na drogach, tak aby dzieci całe i zdrowe mogły dotrzeć do szkoły i bezpiecznie wrócić z niej do domu.

Maluchy poznają najważniejsze zasady ruchu drogowego i pod okiem mundurowych trenują prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Natomiast od Mrówki każde dziecko otrzyma odblaskowe szelki oraz słodkie małe co nieco.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...