"Wanna Archimedesa" w Centrum Sztuki Mościce. Wygraj zaproszenie i zabierz dziecko na spektakl
access_time 2019-09-19 09:11:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza w poniedziałek 23 września o godz. 17. na muzyczny spektakl edukacyjny, wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków! Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie.

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO.

Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli!

Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.  

Produkcja Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej

Czas trwania: 2 godziny (w tym przerwa)

Dla dzieci: od 6 do 12 lat

Autor: Krzysztof Jaślar
Reżyseria: Krzysztof Jaślar
Scenografia: Joanna Kuś
Kostiumy: Bożena Ślaga
Choreografia: Inga Pilchowska
Tancerze: Joanna Ziemczyk/Karolina Banaszek, Anna Reisch/Róża Grochowska, Patryk Gładyś, Paweł Irmiński 
Muzyka: Krystyna Kwiatkowska
Obsada: Krzysztof TYNIEC (Profesor Rozumny), Zuzanna ZAZULIN (Magistra Potakiewicz), Dorota OSIŃSKA (Melepeta), Kamila BORUTA (Melepeta), Michalina BRUDNOWSKA (Prymuska), Barbara GĄSIENICA-GIEWONT  (Prymuska), Robert KOWALSKI (Repetent), Konrad  MARSZAŁEK (Lizus), Dorota JAREMA (Ciotka Grawitacja).

Centrum Sztuki Mościce
23 września, godz. 17.00, sala widowiskowa
Bilety: 20 zł (dzieci), 30 zł (dorośli)

Fot. Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej

 

UWAGA KONKURS!

Spraw dziecku miłą niespodziankę i zabierz je na spektakl "Wanna Archimedesa". U nas możesz zdobyć podwójne zaproszenie. Wystarczy, że zgłosisz się w komentarzu pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Masz czas do niedzieli, do północy. Losowanie zwycięzcy w poniedziałek rano.

Powodzenia!

Komentarze...