Ile trzeba czekać na wizytę u specjalisty w ZPS? Sprawdzisz przez internet
access_time 2019-10-03 12:17:00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie uruchomił na swojej stronie internetowej zakładkę, w której można sprawdzić orientacyjny termin wizyty u specjalistów.

– Wiadomo, że niektóre terminy do specjalistów są bardzo odległe, jednak aby zapisać się do lekarza, również trzeba stanąć w kolejce. Postanowiliśmy ułatwić to naszym pacjentom. Teraz bez wychodzenia z domu mogą sprawdzić ile wynosi średni czas oczekiwania na konsultację. Dane te są na bieżąco aktualizowane, na razie raz na tydzień, ale docelowo chcemy aby te dane były aktualizowane codziennie – tłumaczy prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych, lekarz Jarosław Kolendo.

Dla przykładu, na konsultację w Poradni Kardiologicznej trzeba poczekać do przyszłego roku, natomiast ze skierowaniem „pilnym” wizyta możliwa jest na początku grudnia. Podobnie wygląda sytuacja z Poradnią Reumatologiczną. Najkrótsze kolejki są w tej chwili do alergologa, dermatologa, stomatologa, ortodonty, Poradni Rehabilitacyjnej czy Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci oraz Poradni Logopedycznej dla Dzieci.

Żeby sprawdzić termin wizyty, wystarczy wejść na stronę www.zps.tarnow.pl, a następnie wybrać zakładkę „ sprawdź terminy do poradni”.

Komentarze...