Od poniedziałku rusza sprzedaż biletów na Zaduszki Dżemowe
access_time 2019-10-17 16:50:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w wyjątkowej edycji Zaduszek Dżemowych, które przypadają w 25. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla. Odejście charyzmatycznego lidera Dżemu ponad ćwierć wieku temu, dało początek Zaduszkom Dżemowym. Ich inicjatorem i animatorem jest tarnowski muzyk Wojciech Klich. Zaduszki Dżemowe są niezwykłą okazją do uczczenia twórczości nieżyjących artystów. W tym roku odbędzie się 26. edycja imprezy.

Na scenie wystąpią: Wojciech Klich - gitara, wokal, Arek Boryczka - gitara, Daniel Grupa - instrumenty klawiszowe, Jerzy Drobot - gitara basowa, Jakub Wach - instrumenty perkusyjne oraz goście (m.in. Agata Łabno, Magdalena Stalmach, Jarek Tucki).

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha zabrzmią już 31 października. Koncert wyjątkowo odbędzie się w Kinie Marzenie.

Bilety w cenie 50 zł w przedsprzedaży będzie można nabyć od 21 października od godz. 14. Wejściówki dostępne będą online na www.tck.pl oraz w kasie kina.

Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził się w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla - lidera grupy Dżem, był to rok 1994 r. W hołdzie Riedlowi w TCK zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało. Na przestrzeni siedemnastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych" swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef" Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera, Żaneta Lubera. Gościem ubiegłorocznej edycji Zaduszek Dżemowych był Maciej Lipina.

Fot. E. Janiec

Komentarze...