Kolejna zmiana komendanta tarnowskiego oddziału Straży Granicznej
access_time 2019-11-05 13:00:00
Mjr Winicjusz Tęczar nie kieruje już tarnowskim oddziałem Straży Granicznej. Jego miejsce zajął mjr Paweł Grabarek, który do tej pory pełnił funkcję naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego w Karpackim Oddziale Straży Granicznej.

Na stanowisku komendanta tarnowskiego oddziału Straży Granicznej znowu doszło do zmiany. Od maja tego roku placówką kierował mjr Winicjusz Tęczar. Długo jednak nie zagrzał tu miejsca, bo na początku listopada zastąpił go mjr Paweł Grabarek. Winicjusz Tęczar wrócił do swojej poprzedniej jednostki - Placówki SG w Krakowie – Balicach, gdzie został komendantem. 1 listopada komendant KaOSG płk SG Stanisław Laciuga, podczas uroczystych zbiórek wręczył obu funkcjonariuszom rozkazy personalne i pogratulował im awansu.

Paweł Grabarek jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu na kierunku administracja. Ukończył też studia wyższe II stopnia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie na kierunku pedagogika oraz Studium Oficerskie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Służbę rozpoczął w 2001 r. Doświadczenie zdobywał w placówkach SG w Krakowie-Balicach, w Śląsko – Małopolskim Oddziale SG i Karpackim Oddziale Straży Granicznej. W trakcie swojej służby został odznaczony Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Straży Granicznej” oraz Odznaką Straży Granicznej.

Fot. KOSG

Komentarze...