Koronawirus w powiecie dąbrowskim. Pierwsze dwa przypadki
access_time 2020-03-22 12:12:00
W powiecie dąbrowskim potwierdzono dwa przypadki zachorowań na koronawirusa. Pacjenci znajdują się w kwarantannie domowej. Ich stan jest dobry.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie dąbrowskim zdiagnozowano w piątek. To starszy mężczyzna, który niedawno wrócił z zagranicy. Informację przekazał starosta Lesław Wieczorek na stronie internetowej powiatu dąbrowskiego. Dodał również, że oddział pulmonologiczny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej został przeprofilowany na oddział obserwacyjno-zakaźny. - Realnie wpłynie to na możliwość udzielenia pomocy medycznej większej ilości ewentualnych pacjentów. - napisał Lesław Wieczorek. Starosta przypomniał też o konieczności przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. - W związku z realnym zagrożeniem, zwracam się do Państwa z prośbą o ścisłe przestrzeganie zasad kwarantanny. To od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy skuteczność kroków podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się tego zagrożenia. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, jak również mając na względzie dobro innych osób zostańmy w domu. Osoby poddane przymusowej kwarantannie proszę, by bezwzględnie przestrzegały jej zasad i nie opuszczały swoich miejsc zamieszkania. Dziękując za Państwa zrozumienie w tej trudnej sytuacji i poszanowanie aktualnie obowiązujących zaleceń, proszę byśmy w duchu odpowiedzialności wykazywali wzajemną troskę oraz życzliwość. Wszystkich proszę o otoczenie szczególną opieką osób starszych, schorowanych, samotnych i niezaradnych życiowo. - czytamy w apelu starosty.

W niedzielę buro wojewody małopolskiego poinformowało o kolejnej zakażonej osobie z powiatu dąbrowskiego. Podobnie jak w pierwszym przypadku, to również mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest dobry. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Aktualnie w całej Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób. 40 osób jest hospitalizowanych, 7020 objętych kwarantanną i 1676 nadzorem epidemiologicznym.

Komentarze...