Wielki Piątek - dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa. Transmisja nabożeństwa online
access_time 2020-04-10 02:19:00
Wielki Piątek jest dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej.

Wielki Piątek to dzień postu ścisłego. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, liturgie odbędą się z udziałem jedynie kilku wiernych oraz będą transmitowane w telewizji i internecie.

W kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się o godz. 17., natomiast liturgia wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18. Link do transmisji znajduje się TUTAJ

- Na rozpoczęcie Liturgii na cześć Męki Pańskiej niech nie zabraknie gestu prostracji wszystkich kapłanów, a nawet usługujących. Będzie to szczególna okazja do przebłagania Boga za nasze grzechy i modlitwy o zahamowanie epidemii. - zwrócił się do kapłanów w specjalnym komunikacie ordynariusz tarnowski, bp Andrzej Jeż. - Do modlitwy powszechnej należy dołączyć dodatkowe wezwanie za dotkniętych epidemią, zaś podczas adoracji krzyża odśpiewać suplikacje.

Jak obchodzić Wielki Piątek w czasie pandemii?

Wiernych świeckich biskup poprosił, by w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. - Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcam do odprawienia w domu drogi krzyżowej i modlitwy osobistej, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej. - napisał biskup Jeż.

Komentarze...