Surowe kary od Sanepidu: 10 tys. zł za imprezę z kolegami. Naraził 86-letnią matkę na zakażenie
access_time 2020-04-11 10:22:00
Brzeski Sanepid zaczął karać za nieprzestrzeganie przepisów epidemicznych. W ostatnim tygodniu nałożył łącznie 60 tys. złotych kary na sześciu mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy złamali ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

Pierwszy przypadek dotyczył mieszkańca Brzeska, który w mieszkaniu urządził spotkanie towarzyskie. Pomimo protestów swojej 86-letniej matki, zaprosił do mieszkania trzech kolegów, narażając tym samym starszą kobietę na niebezpieczeństwo zarażenia. Druga sytuacja dotyczyła grupy mężczyzn, którzy w centrum Brzeska spożywali alkohol.- Mężczyźni pomimo wcześniejszych upomnień i interwencji policji, nadal lekceważąco podchodzili do zakazów. Każdy z nich decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych kary. -  mówi st. asp. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

- W tym trudnym dla wszystkich czasie w dalszym ciągu prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Przestrzegajmy wprowadzonych obostrzeń. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. - dodaje rzecznik.

Fot. Policja

Komentarze...