Pijany kierowca staranował ogrodzenia posesji. Próbował uciec... na rowerze
access_time 2020-06-30 13:56:00
Pijany 41-letni kierowca peugeota zniszczył ogrodzenia dwóch posesji, po czym próbował uciec rowerem. Został zatrzymany przez świadków zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na ul. Zbylitowskich w Zbylitowskiej Górze. Jadący peugeotem w stronę Mościc 41-letni tarnowianin w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą. W efekcie zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, zamieniając je w stertę gruzu. Kilka sekund później w identyczny sposób potraktował ogrodzenie kolejnej nieruchomości. Po kraksie kierowca chwiejnym krokiem opuścił auto, wyciągnął z części ładunkowej rower, wsiadł na niego i próbował nim uciec. Karkołomny plan przerwali mu jednak świadkowie, którzy ujęli mężczyznę i czekali wraz z nim do czasu przyjazdu mundurowych. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, obrzucał wszystkich wulgaryzmami, poza tym mocno czuć było od niego alkohol. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

41-latek stracił prawo jazdy. Teraz czeka go sprawa w sądzie, gdzie odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A