Podsumowanie akcji "Tarnów pomaga"
access_time 2020-07-05 13:39:00
W sobotę w Amfiteatrze Letnim podsumowano akcję „Tarnów pomaga”, czyli działalność instytucji i wolontariuszy pomagających mieszkańcom w trakcie izolacji społecznej spowodowanej koronawirusem.

Od momentu ogłoszenia przez rząd przymusowej izolacji, w Tarnowie uwidoczniło się wiele oddolnych inicjatyw mających na celu pomoc innym. Wówczas pojawił się pomysł, by wszystkie „społeczne potencjały” umieścić w jednym miejscu. Tak powstała akcja „Tarnów pomaga”, w którą zaangażowało się ponad tysiąc osób. Sobotnia impreza w amfiteatrze była okazją, by podziękować wszystkim za tę obywatelską postawę.

– Ten koncert jest wyjątkowy, bo zgromadzili się tu ludzie nieprzeciętni. To że w Tarnowie odnotowano jedynie piętnaście przypadków zachorowań na COVID-19, to wyraz naszej odpowiedzialności, naszego dobrego zachowania i przestrzegania zasad izolacji – mówił prezydent Roman Ciepiela podczas wydarzenia.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Stowarzyszenie MAMY TARNÓW, Tarnowska Rada Seniorów, Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej realizujące projekt „Razem dla seniora”, w który zaangażowanych było wiele podmiotów, EMES i Partnerzy, restauracja Stara Łaźnia, Fundacja „Zielona Przystań”, restauracja Obsesja Smaku, a także KANA, Stowarzyszenie KANON, Stowarzyszenie Medycyna Polska, Polski Komitet Opieki Społecznej w Tarnowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów, obsługujące całodobową infolinię pracownice „Bezpiecznej Przystani” oraz wiele firm i osób - darczyńców.

Podziękowania przekazane zostały także licznym uczestnikom akcji „Maski dla Tarnowa”, m.in. Centrum Sztuki Mościce, BWA, pracownikom sterylizacji Specjalistycznego Szpitala im. Szczeklika w Tarnowie, jak również osobom zaangażowanym w miejskie akcje: „Maseczki dla seniora” „Maseczki dla rodzin tarnowskich uczniów” i „Dzieci dają przykład dorosłym”. To m.in. żłobki, przedszkola i szkoły.

Dzięki wolontariuszom i uczestnikom akcji „Tarnów pomaga” do tarnowian trafiło przeszło 80 tysięcy maseczek. Z kolei w ramach akcji „Razem dla seniorów” przygotowano ponad siedem tysięcy ciepłych posiłków, a do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych trafiło 2200 plakatów informujących o infolinii i możliwej pomocy, które zawisły na klatkach schodowych.

W amfiteatrze nie zabrakło też muzyki. Wydarzenie rozpoczęła emisja teledysku „Samotni”, nagranego przez 18 tarnowskich artystów w ich domach w ramach projektu #kulturawdomu. Do publiczności w specjalnym wideo zwrócił się Rafał Huszno, który opowiedział o charytatywnym koncercie grupy Totentanz, z którego dochód przeznaczono dla medyków ze stacji pogotowia ratunkowego na zakup m.in. kombinezonów, masek i rękawiczek. Z kolei na scenie pojawili się członkowie zespołu „Uwaga na jeże”, którym towarzyszyli muzyczni przyjaciele.

Źródło UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A