W Tarnowie powstał portal do zamawiania jedzenia z 37 lokalnych restauracji
access_time 2020-07-27 12:51:00
W poniedziałek, punktualnie o godz. 12 uruchomiony został portal jemywtarnowie.pl, na którym można zamawiać jedzenie na wynos. Pomysłodawcą witryny jest Stowarzyszenie Restauracji, które chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do wspierania lokalnych restauracji.

Gastronomia jest jedną z branż, które najmocniej ucierpiały z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Najwięcej strat z powodu przymusowej kwarantanny odnotowały te lokale, które nie realizowały zamówień z dowozem. Pomysłodawcy portalu www.jemywtarnowie.pl przekonują, że projekt powstał z myślą o wspieraniu lokalnej kuchni i rzuceniu rękawicy światowym potentatom z branży pośrednictwa przy zamawianiu jedzenia. 

Po wejściu na stronę, wyświetli się lista 37 tarnowskich lokali gastronomicznych biorących udział w akcji. Mieszkańcy mogą wybierać w obszernym menu, złożyć zamówienie online i oczekiwać na dowóz wybranych potraw.

Stowarzyszenie zapowiada także działalność charytatywną. W planach restauratorów są m.in. warsztaty kulinarne dla najmłodszych, organizacja wigilii dla najbardziej potrzebujących czy współpraca z instytucjami kultury.

Komentarze...