Tarnowska "Melancholia" w nowym klipie projektu Mela Koteluk & Kwadrafonik
access_time 2020-07-28 15:40:00
Znajdująca się w Parku Strzeleckim w Tarnowie rzeźba „Melancholia” jest głównym motywem klipu „Astronomia”, promującego płytę Meli Koteluk i Kwadrofonik „Astronomia poety. Baczyński”.

Album z piosenkami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jako hołd oddany wybitnemu poecie czasów drugiej wojny światowej. Posłuchać można go tutaj

Rzeźba „Melancholia”, inspirowana słynną grafiką Albrechta Duerera, wykonana została w 2013 roku na zamówienie Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie przez Maurycego Gomulickiego. Miejscem jej stałej prezentacji jest Park Strzelecki w Tarnowie. Aktualnie rzeźba została wypożyczona przez Królikarnię – oddział Muzeum Narodowego w Warszawie i wystawiana jest w warszawskim Parku Rzeźby Królikarnia.

- Bardzo nas cieszy to, że rzeźba z naszej kolekcji zainteresowała twórców klipu i zaistniała w nowym dla niej kontekście. Jest to dla nas tym przyjemniejsza informacja, że od wielu lat, wspólnie z Radą Osiedla Piaskówka, 1 sierpnia organizujemy przed BWA „Powstanie pokoleń”, czyli wspólne śpiewanie piosenek z Powstania Warszawskiego – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych.

Fot. P. Topolski 

Podoba Ci się klip "Astronomia"?

Komentarze...