Zastępca prezydenta Tarnowa zakażony koronawirusem. Nie ma objawów i pracuje zdalnie
access_time 2020-07-30 13:20:00
U zastępcy prezydenta Tarnowa, Tadeusza Kwiatkowskiego stwierdzono koronawirusa. Jak zapewnia magistrat, urząd funkcjonuje normalnie, wdrożono jednak wszystkie procedury bezpieczeństwa.

Jak informuje tarnowski magistrat, zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski jest zakażony Covid-19. - Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostaną wymazy do testów - informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

Tadeusz Kwiatkowski nie ma żadnych objawów nowego wirusa i obecnie przebywa w domu. - Stwierdził, iż będzie pracował zdalnie. Również Dorota Krakowska i Sławomir Kolasiński do czasu otrzymania wyników testów będą pracowali zdalnie - dodaje rzecznik.

Z kolei jak się dowiadujemy, prezydent Roman Ciepiela przez ostatnie dni przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu ze swoim zastępcą. Roman Ciepiela ma wrócić do pracy w pracy w poniedziałek 3 sierpnia.

Komentarze...