Tarnów w rozkwicie. Miasto posadzi ponad 51 tysięcy kwiatów
access_time 2021-05-12 15:30:00
Ponad 51 tysięcy kwiatów i bylin ozdobi miejskie skwery i place. Wśród nich są goździki, begonie i pelargonie.

Pierwsze nasadzenia wykonano z końcem kwietnia. Goździki posadzono już m.in. przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. W najbliższych dniach kwietne kobierce pojawią się w innych częściach miasta. Podobnie jak latach ubiegłych, obsadzone zostaną przede wszystkim kwietniki w centrum Tarnowa – między innymi w rejonie Rynku, przy ulicach: Wałowej, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Krakowskiej, Kopernika, na rondach przy ul. Słonecznej, Lwowskiej, Starodąbrowskiej, na placach: Ofiar Stalinizmu, Kościuszki, Popiełuszki, na skwerach: Petöfiego, Piszów, Wowkonowicza, Obrońców Grodna oraz w parkach: Strzeleckim, Sanguszków, Kwiatkowskiego, Westerplatte. W mieście staną również wieże kwiatowe a na słupach.zawieszone zostaną mniejsze donice.

Wśród kwiatów dominują goździki, begonie i pelargonie. Łącznie będzie ich ponad 51 tys., a dostarczy je gospodarstwo rolno-ogrodnicze z miejscowości Radawie w województwie opolskim.

Dodajmy, że za utrzymanie należących do miasta terenów zielnych odpowiadają wybierane w przetargach firmy. Ich pracownicy zajmują się dbaniem o alejki i chodniki, koszeniem roślinności, sadzeniem kwiatów, utrzymywaniem w czystości miejskich fontann, a także niezbędnymi naprawami uszkodzonych i zużytych elementów, takich jak ławki i kosze.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...