Pijany kierowca tira zatrzymany w Szczucinie. Wydmuchał ponad 2,5 promila
access_time 2022-08-09 11:33:00
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki z naczepą, zatrzymany przez dąbrowskich policjantów na drodze krajowej nr 73 w Szczucinie. 50-letni mieszkaniec województwa pomorskiego odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Zatrzymanie 50-latka było efektem rutynowej kontroli, przeprowadzonej przez policjantów z dąbrowskiej drogówki w poniedziałek, 8  sierpnia, około godz. 8.40 na ulicy Kościuszki w Szczucinie. Mężczyzna kierował ciężarówką do transportu zwierząt i jechał z województwa pomorskiego w kierunku Tarnowa.

- Policjanci z drogówki sprawdzając trzeźwość poruszających się drogą krajową nr 73, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego zestawem pojazdów przystosowanym do przewozu bydła. Mundurowi po otwarciu drzwi kabiny kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Zachowanie i wygląd mężczyzny siedzącego za kierownicą pojazdu wskazywały, że jest mocno nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 50-taka ponad 2,5 promila alkoholu - przekazała st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

50-latek stracił prawo jazdy, natomiast tir został przekazany innemu kierowcy. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

ac / fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821