Szpital im. E. Szczeklika podarował Ukrainie karetkę. Trafi do szpitala wojskowego w Połtawie
access_time 2022-08-11 10:15:00
Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie w ramach pomocy humanitarnej mieszkańcom Ukrainy, przekazał karetkę dla połtawskiego szpitala wojskowego. Tarnowska placówka otrzymała ją kilka lat temu od krakowskiego pogotowia ratunkowego.

Mercedes przeszedł gruntowny remont. Jego stan techniczny jest bez zarzutu i teraz będzie służyć w Połtawie - mieście położonym w środkowo-wschodniej części Ukrainy, a zatem w strategicznym rejonie walk toczącej się wojny. W tamtejszym szpitalu wojskowym udzielana jest pierwsza pomoc najciężej rannym m.in. z Charkowa, Ługańska i Doniecka, którzy następnie przewożeni są do innych szpitali na zachodzie Ukrainy, gdzie przechodzą kolejne zabiegi i rehabilitację. W Połtawie przebywa obecnie ponad 8 tys. uchodźców z terenów wojennych.

To nie pierwszy i nie ostatni dar od tarnowskiego szpitala dla Ukrainy. Wcześniej do lecznic w Żytomierzu i Połtawie trafiły dwa tiry wypełnione różnorodnym sprzętem, który umożliwi pomoc ofiarom działań wojennych, m.in. łóżkami szpitalnymi, fotelami porodowymi, wózkami inwalidzkimi, negatoskopami, meblami szpitalnymi, łóżeczkami dziecięcymi, materacami, parawanami medycznymi, ale także kuchenkami mikrofalowymi, czajnikami, kocami, poduszkami czy pościelą. Jednocześnie dyrekcja szpitala zapowiada dalszą pomoc.

ac / fot. archiwum szpitala E. Szczeklika

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821