Wandale w rękach policji. Z nudów zniszczyli samochód, przystanek i rozbili witrynę w sklepie
access_time 2023-01-25 16:00:00
Nawet 5 lat więzienia może grozić dwóm 17-letnim wandalom z Tarnowa, którzy z nudów urządzili sobie zabawę w niszczenie mienia.

Na początku roku do policjantów z komisariatu w Mościcach wpłynęły zgłoszenia o chuligańskich wybrykach w Tarnowie i sąsiedniej gminie. Wandale najpierw zniszczyli stojący na parkingu samochód osobowy - kopali po jego karoserii, uszkodzili pokrywę bagażnika, a po wszystkim ukradli tablicę rejestracyjną. Następnie zainteresowali się oszkloną wiatą na przystanku Koszycka-Krakowska i rozbili jej boczne szyby. Policjanci wydziału kryminalnego już po kilku dniach ustalili personalia osób, które stały za dewastacją mienia.

- Zostały one zatrzymane, a następnie policjanci udowodnili im te przestępstwa. Sprawcami okazali się dwaj 17-latkowie z Tarnowa, którzy z nudów uszkodzili samochód oraz rozbili szybę przystankową. Ponadto policjanci udowodnili im rozbicie szyb w jednej z witryn sklepowych w centrum miasta. Obaj przyznali się do tych zniszczeń - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia trzech różnych obiektów na łączną sumę ponad 3500 złotych. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będą musieli naprawić szkody.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821