Potrącił 70-letniego mężczyznę i odjechał. Policja szuka sprawcy i świadków wypadku
access_time 2023-02-06 09:48:00
Policja poszukuje sprawcy i jednocześnie świadków wypadku, do którego doszło w niedzielę nad ranem przy ul. Kołłątaja w Tarnowie. Kierowca samochodu uciekł, a 70-letni pieszy z urazem kręgosłupa został przetransportowany do szpitala.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę 5 lutego po godzinie 4 nad ranem przy ul. Kołłątaja w Tarnowie. Jak informuje policja, nieustalony jeszcze sprawca potrącił samochodem 70-letniego tarnowianina, który idąc krajem jezdni pchał wózek transportowy. Gdy na miejsce dotarły służby ratunkowe, mężczyzna był przytomny, skarżył się jednak na ból kończyn. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy z JRG 1 Tarnów. 70-latek został przewieziony karetką do szpitala, gdzie okazało się, że doznał urazu kręgosłupa.

- Z relacji taksówkarzy wynika, że sprawca poruszał się skodą, modelem fabia lub scala. Poszukujemy kierowcy, ale też świadków wypadku lub osób, których informacje pomogą w ustaleniu sprawcy. Sprawdzane są też nagrania z monitoringu miejskiego i od prywatnych podmiotów - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Informacje można przekazywać pod całodobowym numerem telefonu dyżurnego KMP w Tarnowie: 47 831 29 00 lub Zespołu ds. Przestępczości w Ruchu Komunikacyjnym KMP w Tarnowie: 47 831 13 80.

Przypomnijmy, że za spowodowanie poważnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i surowa kara finansowa. Do tego dochodzi jeszcze odpowiedzialność za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku - do 3 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821